Apie draugystę ir kūrybą
Pokalbiu-gidas-Julija-Kotryna-santykiai-noriu-tave-isgirsti-korteles
Pokalbiu-gidas-Julija-Kotryna-santykiai-noriu-tave-isgirsti-korteles

Kaip ir už kiekvieno projekto, taip ir už šio stovi žmonės. Būtent "Pokalbių gido" projektą pradėjome dviese, tai nebe pirmas mūsų projektas kartu, tačiau šis kitoks - labai asmeniškas. Jau dešimtmetį išgyvename viena kitos kompanijoje santykių vingius, naujų pradžių aukštumas, pamokančius nuopolius, bei gyvenimo nuotykius. Šis projektas puikus pavyzdys kaip gali įvairios gyvenimo patirtys pridėjus draugystę, atkaklumą ir norėjimą padėti ne tik sau, bet ir kitiems virsti kūrybišku rezultatu.

Kaip kilo idėja?

Ganėtinai nemažai žmonių susiduria su problema, kad yra sunku reikšti savo poreikius, išsakyti savo norus. Juk kartais nežinome kaip, o kartais tiesiog nesuvokiame ir patys ko iš tiesų norime, o ką dar kalbėti apie būdingą kuklumą kalbėti nepatogiomis temomis... Siekiant atliepti poreikį ir norą atrasti lengvesnį būdą poros komunikacijai, bei iš asmeninių patirčių ir poreikių, gimė mintis sukurti lietuviškas žaidimo korteles su klausimais, kurie padėtų pradėti atvirą dialogą.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Projektas "Pokalbių gidas" prasidėjo nuo komunikacinio žaidimo “Noriu tave išgirsti”, kurį pradėjome kurti dviese. Abiems artima saviugdos ir psichologinė literatūra, taip pat turėdamos labai skirtingas patirtis ir išgyvenimus klausimus galėjome formuluoti, analizuoti ir vertinti juos iš labai skirtingų perspektyvų. Kuriant buvo labai svarbu, kad klausimai skatintų kalbėti, padėtų reikšti jausmus, norus, poreikius, žaismingai paliestų nepatogias temas. Taip pat tikslas buvo, kad klausimų kortelės poroms būtų taktiškos, atsižvelgiant į kultūrinį šalies aspektą, korektiškos ir tinkamos tiek heteroseksualioms, tiek homoseksualioms poroms. Būtent tai įgyvendinti padėjo kosultacijos su gydytoju - psichoterapeutu Dainiumi Jakučioniu.

Dainiaus teigimu, jis dažnai susiduria su numanomu minčių skaitymu. Viena to priežasčių – vengimas išsakyti jausmus, kuris gali atsirasti dėl to, jog nemokame įvardinti savo jausmų, bijome juos išsakyti ar jaučiamės silpni. Dar niekas negimė viską mokėdamas, tad ir jausmų raiška nėra įgimta. Dainiaus mintys nuteikia pozityviai, kad galima išmokti jausmų raiškos ir drąsos apie juos kalbėti. Tikime, kad komunikacinis žaidimas poroms "Noriu tave išgirsti” yra lyg 100 klausimų pokalbių gidas, pakviesiantis poras į žaismingą bei atvirą dialogą.

Prasmingų pokalbių!
Julija ir Kotryna