Pereiti prie turinio

Kodėl jis nenori vestuvių?

Dalinasi sekėja

„Turiu namus, darbą, mylimą vyrą šalia, bet nesuprantu kur yra bėda, jog tas vyras nenori kurti bendros ateities su manimi… Draugaujame ir gyvename kartu virš 6 metų, bet žingsnio link santuokos, šeimos kūrimo – nė žodžio…

Kai užvedu kalbą apie tai, tai tik ir girdžiu: “Ne dabar, dar ne laikas, neturime tam pinigų, ką tas popieriukas pakeis, kažkada…”

Šiek tiek skaudu, nes esu ta mergina, kuri nori sukurti šeimą, turėti mylimą vyrą šalia, o jis taip šneka ir manęs nesupranta… O gal aš jo nesuprantu… Vienas kitą tikrai mylime, bet klausimas dėl santuokos visada sukelia pykti mūsų namuose…Kas gali būti ir kaip būtų galima man toliau elgtis?”

Atsako psichologė-psichoterapeutė Evelina Adakauskienė

Sienos santykiuose

Suprantama, kad nelengva gyventi ramiai nežinioje ir jaučiantis nesuprastai. Galbūt pats laikas sukaupti ir drąsos ir noro iš esmės suprasti situaciją. Tikrai skamba, kad šios temos negalite išsiaiškinti, nes tarp jūsų tarsi stovi kažkokia siena.

Sienas visuose santykiuose galime griauti skaudžiai ir per prievartą ar manipuliaciją (kas gali kainuoti nemažai skausmo abiems, o gal ir pačius santykius) arba kuriant saugumą – kad tos sienos nereikėtų (nors ir čia mūsų galimybės ribotos).

Pažinimui skirtas pasimatymas

Pasiūlymas būtų susiorganizuoti vienas kito pažinimui skirtą pasimatymą. Susikurkite jaukią ir saugią aplinką ir nusiteikite ne įtikinėti vienas kitą, ne teisintis, o tiesiog – suprasti. Galbūt pirmiausia verta pasikalbėti ne “kada vestuvės” ar “kodėl nėra vestuvių”, o kiek giliau. Pavyzdžiui, kaip įsivaizduojate ateitį? Ką kiekvienam iš jūsų reiškia santuoka? O ką reiškia šeima? Kuo būtent ši tema taip gąsdina, kad apie ją kalbėtis sunku? Kokių turite dvejonių dėl tarpusavio santykių? Kuo svarbu turėti pinigų santuokai?

Tokiam pokalbiui siūlyčiau susitarti ir taisykles – kol vienas kalba, kitas – klauso. Susitarkite neprieštarauti vienas kitam, nepertraukti. Atsakymus galite pradžioje net užsirašyti prieš jais pasidalinant. Beje, pokalbių žaidimas su pasirinktomis kortelėmis, gali būti žaismingesnis ir saugesnis būdas prieiti prie atviresnių temų.

Visgi, gali būti ir taip, kad partneris yra gynybiškas ir į pokalbį nesileidžia visai, net švelniausiai kviečiamas, nei rimtai, nei žaidimu. Galbūt jis pats turi dvejonių apie santykius ir nedrįsta apie jas kalbėtis. O gal kai pabando, susiduria su pykčio ar ašarų lavina, su kuria nežino, ką daryti? Galite apsvarstyti, ar iš jūsų pusės yra kažkoks elgesys, kuris atstumia partnerį kalbėtis atviriau.

Ribos santykiuose

Ir labai norisi sureaguoti, kad atsakymas „tai tik popierėlis“ – nuvertinimas jūsų poreikio. Jūs taip pat galite švelniai ir tvirtai grąžinti šią temą nustatydama ribas. Pavyzdžiui: „Suprantu, kad tau santuokos tema nesijaučia kaip svarbi. Bet mano jausmai ne mažiau vertingi ir man ši tema svarbi. Kad galėčiau jaustis rami ir saugi mūsų santykiuose, man svarbu čia turėti daugiau aiškumo, man svarbu, kad suprastum mano poreikį“. Svarbu ir neversti partnerio dabar ir čia apie tai kalbėtis, bet galbūt galima susitarti, kada apie tai pasikalbėsite. Taip pat verta pasidalinti, ko iš to pokalbio norisi – ar apskritai sužinoti, kaip jis jaučiasi santykiuose, ar jam ko trūksta, ar suplanuoti ateitį. Nes jo fantazija gali būti ir tokia, kad pradėjus apie santuoką kalbėti, jau reikės ir ją planuoti – ir tokia fantazija gali išgąsdinti.

Santuoka ir šeima

Tuo pačiu, tai svarbi tema apgalvoti ir pačiai. Su kokiu žmogumi norėtumėte kurti santuoką ir šeimą? Kaip norite jaustis santykiuose? Ar tai tikrai yra vienintelė tema, apie kurią negalite kalbėtis? Jis nėra vienintelis žmogus, kuris sprendžia apie jūsų santuoką. O jo dvejonės ir gebėjimas su jomis tvarkytis bei kalbėtis apie nelengvas temas – svarbi informacija jums.

Prekių krepšelis