Nejauti Kalėdinės nuotaikos?

Gruodis - man nuostabus mėnuo, kai viskas atrodo šiek tiek stebuklingiau, o aplink jaučiu - ypatingą atmosferą. 🌟 Bet kas slepiasi už šio mėnesio ypatingumo? Kodėl mes visi taip laukiame šio laikotarpio ir kas sukurią tą kartais žodžiais sunkiai nusakomą jausmą? Pabandžiau panarplioti. Galbūt paskaitę atrasite, kodėl šis jausmas dar neaplankė jūsų ir ką galite dėl to padaryti.

Aplinka

Gruodis į mūsų namus atneša daug jokiam kitam mėnesiui nebūdingų aplinkos detalių, kvapų ir garsų. Pradedant “All I Want For Christmas Is You” ir baigiant mėnesio topu - imbieriniais sausainiais su karštu vynu. Gruodis neabejotinai yra mėnuo, kai mes tiesiog “užsikuriam” savo aplinką švenčių laukimui pripildydami ją įvairiausiomis detalėmis: eglutė, lempučių švieselės, žaisliukai, mandarinai, blizgučiai, kvapai, garsai - viskas šį mėnesį susideda ir kuria ypatingą aplinką kuri laukimą padaro dar labiau jaudinančiu.

Laukimas

Kalbant apie laukimą, mokslininkai įrodė, kad jaudulys ir nekantravimas, kuris aplanko pasiruošimo metu yra viena didžiausių to nenusakomo švenčių jausmo dedamųjų. Elfo išdaigų vaikams ruošimas vaikams, Advento kalendorius ir dienų skaičiavimas, susitikimai su artimaisiais, yra vieni iš didžiausių pačios švenčių patirčių dar labiau sustiprinančių jų jausmą, bei suintensyvinančių džiaugsmą šventėms atėjus.

Dovanos išpakavimas

Dovanos, supakuotos su meile ir kūrybiškumu, tampa ne tik pačios dovanos dalimi, bet ir ypatinga patirtimi randant po eglute ir išpakuojant. Visi žmonės pirma vertina tai, ką mato. O gi pradžioje visi mato įpakavimą ir jis jau tada kuria pasitenkinimo jausmą. Kiekviena gražiai supakuota dovana tampa paslaptingu ir nediduką jaudulį keliančia pakuote.

Asmeniškumas

Kai dovanos yra ne tik daiktai, bet ir asmeniškos, su meile atrinktos ir apgalvotos, jos įgauna ypatingumo jausmą jos gavėjui. Tai tarsi papildoma dovana, kuri neįkainojama, o jai reikia tik mūsų laiko ir nuoširdaus pagalvojimo, kas nustebintų artimą. Man padeda dar žiemos pradžioje pradėti klausyti, ką sako artimieji, ko norėtų, nes žmonės dažniausiai visada pasako, tik reikia išmokti klausytis.

Laikas kartu

Mes tikime, kad laikas kartu - didžiausia dovana, kurią vieni kitiems galime padovanoti. O jau kaip jį praturtinsime, kokiomis emocijomis apsikeisime ir pokalbiuose dalyvausime, priklauso nuo mūsų individualių pastangų. Niekas nepaneigs, kad šiandien gyvename stulbinančiu ritmu, dažnai net praleisdami, kas dedasi aplink. Neskirdami laiko pokalbiams. Gi pakalbėsime ryt. O ryt tampa poryt. Jei neturite tradicijų susitikti su jums brangiais žmonėmis, jas reikia kurti. Jei jaučiate, kad susitikus baigiasi temos pokalbiams, ieškokite kas galėtų padėti jas atrasti.