🟠 Ribos ir emocijos

Pažeidžiamumas yra nepatogus, jam reikia drąsos, saugios aplinkos ir pasitikėjimo. ✨Pradėjus apie tai dalintis supratau, kad aš ne viena susiduriu su tokia situacija.

Šioje temoje yra labai daug skirtingų momentų ir kiekviena situacija yra kitokia, todėl kilo mintis apie tai padaryti seriją tekstų. Tiksliau labiau pokalbių, kuomet mes pradžioje su Julija pasidalinsime savo situacijomis ar klausimais, o Evelina Adauskienė pakomentuos, duos patarimų ir taip padės visiems aiškiau naviguoti ribų ir emocijų kelyje. Evelina Adakauskienė - klinikinė psichologė, psichoterapeutė-kandidatė, 7 metus praktikoje tyrinėjanti vidinius ir išorinius žmogaus santykius individualiai ir grupėse bei įkūrusi pagalbos sau bei savęs pažinimo įrankių elektroninę parduotuvę saviterapija.lt.

Jeigu turite savo situaciją, atsiųskite mes perduosime Evelinai ir gausite įžvalgų, kurios įprastai naudingos būna ne vienam žmogui. 😊 Rašykite: pokalbiu.gidas@gmail.com

Kotryna

Daug kartų esu girdėjusi sąvoką - ribos, kad jas reikia brėžti ir žinoti. Visą laiką lyg jas supratau ir jaučiau, tačiau kai pradėjau gilintis į save supratau, kad išties man tai labiau mistinis, truputi neapčiuopiamas reikalas. Ir tai sau pripažinus pradėjau save stebėti ir vis atsidurti situacijose, kuriose man kažkas kliuvo, nepatiko, dirgino, bet nesupratau kas ir kodėl, todėl išreikšti žodžiais ką jaučiu buvo sudėtinga. Tada ir pagalvojau, kad greičiausiai tai ir buvo mano ribos, kurias peržengė.

Aš vis dar bandau suprasti ir suvokti savo ribas ir emocijas, nes atrodo jos yra labai susijusios. Emocijas išties labiausiai mokausi išjausti, nes per daug metų savo protą įpratinau viską racionalizuoti. Sudėlioti viską į stalčiukus, rasti priežastis ir pasekmes, taip pateisinti situacijas. Kol supratau, kad turiu ganėtinai siaurą emocijų spektrą, o tai mane labai nustebino. Leisti sau jausti emocijas reikia įprasti, dažnai tai nebūna patogu, o jomis dalintis su kitais žmonėmis tam reikia dar pažeidžiamumo. Ir čia prasideda užburtas ratas, jeigu to nepastebi.