Santykiai. Asmeniškai šis tas iš širdies ir patirties

Šiandien dalinamės šiek tiek kitokiu turiniu - labiau asmeniška patirtimi apie konfliktus, kurie, atrodo, santykiuose yra natūralūs ir neišvengiami, nors kartais ir vengiami... KTU psichologės dr. Mildos Perminienės teigimu, tinkamas konfliktų sprendimas nėra ginčų vengimas, tai gebėjimas išlikti santykyje, mokėjimas klausytis, suprasti, valdyti pyktį ir bendradarbiauti.

Su partneriu praktiškai niekada nesipykdavome, na, bent ne taip kaip telenovelėse. Tačiau tai nereiškia, kad dėl visko sutardavome ar būdavome patenkinti vienas kito elgesiu. Vien mudviejų amžiaus skirtumas diktuodavo skirtingus prioritetus ir lūkesčius vienas kitam. Tad oho kiek pokalbių, kuriuos tikrai galima pavadinti konfliktais išsirutuliodavo. Nepaisant to, niekada vienas kito neįžeidinėjome (nors aš turįu polinkį subtiliai įgelti), nedaužėme lėkščių ir netrankėme durų. Emocijas dažniausiai gebėdavome išsakyti žodžiais, nors kartais juos lydėdavo ir ašaros, tačiau iš širdies ir be neapykantos apraiškų. Buvo, kai verkėme kartu, tačiau niekad nenueidavome miegoti nusukę nugarų, visada stenkdavomės išsakyti kas piktina, neramina ar skaudina. Kad ir kaip tai būdavo nelengva… Iš kur šito išmokome? Turiu įtarimą, kad vienas iš kito. Na, galbūt aš labiau iš jo...

Buvę santykiai - mano mokykla, iš kurios išsinešiau geriausias pamokas ir praktikas, kurias galiu taikyti dabartiniuose santykiuose. Žinoma, yra ir tokių pamokų, kurios atėjo per skaudžią patirtį. Ir ne tik mano... Būna, kad partneriui nenorom sukeltas skausmas tampa didžiule pamoka pačiam. Šį kartą apeliuoju į tas situacijas, kai moteris sugeba nuskriausti ir įskaudinti vyrą. Kažkokiu būdu visuomenėje kur kas dažniau būtent vyrams pripaišoma skriaudiko rolė, nors, sakyčiau, esam vienodai žmonės ir gebam vienas kitą skaudinti 50/50.

Manau santykiuose išmokau labiau rūpintis, guosti ir mažiau kandžiotis. Na, jei atvirai, vis dar mokausi… Ir dėkoju partneriui ir artimiausiems draugams už kantrybę bei supratingumą. Aš juos myliu bei labai vertinu! Todėl nėra blogų pamokų. Yra blogos situacijos. Tačiau išmoktos pamokos yra visos geros ir reikalingos! Svarbu iš konfliktų išsinešti sprendimus ir pamokas, kurios padės tapti geresniu, labiau mylinčiu bei mylimu! Konfliktų valdymas yra dviejų mokslas, tad jei poroje nei vienas įgūdžių neturi, apstu literatūros padėsiančios žengti konstruktyvaus konflikto sprendimo keliu!

Gana jau dalinasi įžvalgomis - iš kur galimai kyla mūsų NEgebėjimas valdyti konfliktus, kartais jų net vengti. Kartu pateikiamos ir klinikinės psichologijos mokslų daktarės S. Heitler išgrynintos rekomendacijos, kaip suvaldyti konfliktą bei atrasti kas iš tikro už jo slepiasi.
Nebegėda žinios taip pat dalinasi faktais, įvardinančiais, kas lemia laimingus porų santykius. Nepatikėsite, bet konfliktų buvimas - vienas iš jų! O pats konfliktas = komunikacija.
3 minutės puikaus klausymo šioje nuorodoje: https://bit.ly/3awDKtb


Julija

Santykiai pokalbiu gidas konfliktai emocijos
Santykiai pokalbiu gidas konfliktai emocijos
Pokalbiu gidas Noriu tave išgirsti Pašnekesiai Julijaai
Pokalbiu gidas Noriu tave išgirsti Pašnekesiai Julijaai